Yeni Eklenen Veritabanları


Gale Research Complete-Premium

5 ana koleksiyon altında bir araya getirilmiş koleksiyonlar topluluğudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Research Complete, tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar 27 Ekim'e kadar deneme erişimimize açılmıştır.

Ebsco Ebook Super Collection

Akademik araştırmalarınız için 610.000'den fazla multidisipliner kitaba bu platform üzerinden erişebilirsiniz.

Taylor & Francis

Taylor and Francis veri tabanından 2020 ve sonrasında yayımlanmış tüm konulardaki 27 binden fazla e kitaba erişim sağlanmaktadır.

Erişim Linki


Sayısal Kitap

Sayısal kitap platformundan 442 açık erişim kitaba ve Notos, Cogito, Varlık, Kitaplik dergilerine erişilebilir.

İdeal Online Dergi Veri Tabanı

"İdealonline”, Popüler ve Akademik Süreli Yayınları bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır.

Hiperkitap

Hiperkitap sahip olduğu 27.000’den fazla Türkçe içerikle Türkiye’nin ilk dijital veritabanıdır. Portföyünde Türkiye’nin öncü yayınevlerinden Yapı Kredi, Yeditepe, İz, Siyasal Kitabevi, Ekin, Büyük Doğu, Ezgi, KODLAB, Arıkan, Dharma, Hece, Hayat ve Eflatun Yayınları gibi 400’ü aşkın yayıncı yer almaktadır. Edebiyattan sanata, matematikten bilişime 29 kategoride binlerce kitaba dilediğiniz anda, dilediğiniz yerden erişim imkânı sağlar.

e-Osmanlıca

Günlük 10 dk ayırarak Osmanlı Türkçesi öğrenin. Osmanlı Türkçesini en kolay ve en doğru tekniklerle oyunlaştırma yöntemiyle çevrimiçi öğreten eOsmanlıca online eğitim platformu üniversitemizin erişimine açılmıştır.

"kelime.com"

Kelime.com ile Tüm Sözlüklere Tek Yerden Erişin. Kamus-i Türki, Redhouse, Vankulu Lügatı, Derleme Sözlüğü, Staingass gibi onlarca sözlük içerisinde arama ve çözümleme imkanı sunan Kelime.com Sözlükler Veritabanı Üniversitemizin erişimine açılmıştır. Kelime.com sayesinde onlarca sözlük içerisinde aradığınız kelimenin dil, tür, anlam ve etimolojik köken bilgisini, aranan kelimenin benzerlerini ve türevlerini, aynı zamanda yıpranma ve silinmeden dolayı okunamayan kelimeleri bulabilir ve detaylı arama yapabilirsiniz.

IEEE-MIT Presse Kitap Kütüphanesi

Bilgisayar bilimi ve mühendislik teknolojilerinde özel bir e-Kitap içeriği koleksiyonudur. Konu alanları; bilgisayar bilimi, yapay zeka, bilgi teorisi, bilgisayar programlama, bilgi teknolojisi ve elektrik mühendisliği gibi alanlarda 936 başlığa çevrimiçi erişim sunarak üniversitemizin kullanabileceği araştırmaları tek bir platformda genişletir.